کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی

کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی

کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی

کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی – خلاصه کتاب:فصل اول: چرا فرهنگ سازمانی مهم است؟ فرهنگ سازمانی مهم است زیرا هر اقدامی بدون آگاهی از نیروهـای فرهنگـی ممکـن اسـت پیامـدهای پیشبینی نشده و ناخواسته داشته باشد.

سه کتاب مجزا فارسی و دو فایل پاورپوینت جهت آموزش

 

کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانیآمیختن سازمانها با فرهنگها خاص

 

وقتی سازمانهایی با فرهنگها خاص، در هم می آمیزند، یکدیگر را میخرند، یا به شیوه ها گوناگون مشارکت می کنند، آثار فرهنگ آشکارتر می شود. در ترکیب فرهنگهـا، در مجموع سه حالت پدید می آید: جدایی، چیرگی، آمیختگی. فرهنگ سازمانی موضوعی است که به تازگی در دانش مدیریت و در قلمرو رفتار سازمانی راه یافته است.

 

تحقیقات جدید در مدیریت یکی از مباحث اصلی و کانونی مدیریت

 

به دنبال نظریات و تحقیقات جدید در مدیریت، فرهنگ سازمانی دارای اهمیت روزافزونی شده و یکی از مباحث اصلی و کانونی مدیریت را تشکیل داده است. جمعیتشناسان، جامعهشناسان و اخیراً روانشناسان و حتی اقتصاددانان توجه خاصی به این مبحث نو و مهم در مدیریت مبذول داشته و در شناسایی نقش و اهمیت آن نظریهها و تحقیقات زیادی را بهوجود آورده و در حل مسائل و مشکلات مدیریت به کار گرفتهاند.

فرهنگ سازمانی مؤثرترین عوامل پیشرفت سازمانها شناخته شده است.

 

با بررسی که توسط گروهی از اندیشمندان علم مدیریت به عمل آمده فرهنگ سازمانی به عنوان یکی از مؤثرترین عوامل پیشرفت سازمانها شناخته شده است. بهطوریکه بسیاری از پژوهشگران معتقدند که یکی از دلایل موفقیت ژاپن در صنعت و مدیریت توجه آنها به فرهنگ سازمانی است.

 

فرهنگ سازمانی به عنوان مجموعه ای از باورها و ارزشهای مشترک.

 

فرهنگ سازمانی به عنوان مجموعه ای از باورها و ارزشهای مشترک بر رفتار و اندیشه اعضای سازمان اثر میگذارد و میتواند نقطه شروعی برای حرکت و پویایی و یا مانعی در راه پیشرفت به شمار آید.

هر سازمان را بصورت یک سیستم

 

اگر سازمان را بصورت یک سیستم در نظر بگیریم، این سیستم از خرده سیستمهای گوناگونی تشکیل شده است که یکی از مهمترین آنها خرده سیستم منابع انسانی می باشد و فرهنگ سازمانی بعنوان پدیده ای که نقش گرفته از سیاستها و رویکردهای مدیران رده بالای سازمانی می باشد از جمله عوامل ساخته شده توسط منابع انسانی سازمان است.صاحب نظران نسبت فرهنگ سازمانی را همچون نسبت شخصیت به فرد می دانند که نقش مهمی در شکل گیری رفتار ( فردی و سازمانی) دارد.

سه کتاب مجزا فارسی و دو فایل پاورپوینت جهت آموزش

دانلود فایل:  کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی

اکثرفایلها رایگان هستند و هزینه پرداخت شده فقط جهت هزینه سرور و سایت می باشد.

هزینه فایل: ۱۰۰۰ تومان

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

کتاب الکترونیک فرهنگ سازمانی
به این صفحه امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید