پاورپوینت آموزش اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی

پاورپوینت آموزش اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی

پاورپوینت آموزش اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی

پاورپوینت آموزش اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی – بسته اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی و متوسطه مناسب برای آموزش افراد مبتدی که به تازگی در رستورانها . هتلها و تالارهای پذیرایی مشغول به کار هستند و یا پرسنل رستورانی که قدیمی هستند ولی با اصول اولیه پذیرایی آشنا نیستند . تهیه و برنامه ریزی شده .

عناوین آموزشی در این پاورموینت:

تشریفات چیست؟ – میهمانان از ما چه انتظاری دارند-قوانین طلایی -احترام بیش از اندازه در برخورد با مشتری.بدون هیچ چشم داشتی بهترین سرویس را ارائه کنیم. آداب و معاشرت پذیرایی اصولی را رعایت کنیم. بهداشت فردی ومحیطی را رعایت کنید. با توجه به اصول پذیرایی  تمام مراحل را انجام دهیم.انواع منوها در رستوران و تالارها -آداب و اصول پذیرایی از میهمان-سرویس های پذیرایی بین المللی – آداب سرو غذا بر سر میز -سلسله مراتب در یک تالار پذیرایی – مشتری مداری – ارتباط موثر – زبان بدن – چیدمان میزها  – انواع سرویس های ارائه – انواع منسوجات در رستوران – آشنایی با ظروف رستوران و هتل – تزئینات و ده ها آموزش مهم در این زمینه-

 

 

اطلاعات در مورد نویسنده و آموزش دهنده:

بنده حسین اقلیمیا کارشناس نرم افزار و همچنین کارشناس امور تشریفات و مجالس در هتلها و تالارهای پذیرایی و رستورانها هستم. اینجانب این افتخار رو داشتم که از سال ۱۳۷۳ در هتلهای  مختلفی در تهران کیش بندرعباس کرمانشاه و همدان در سمتهای مختلف مشغول به کار بوده و همچنان کارمند هتل پارسیان همدان هستم.

 

امیدوارم همیشه بروز باشید و پیروز.

 

مناسب برای هر سطح توانایی

فقط ۱۵۰۰۰ تومان

بعد از پرداخت دانلود کنید

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

پاورپوینت آموزش اصول پذیرایی و تشریفات مقدماتی
5 (100%) از 1 رأی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید