فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ

فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ

 

فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ

 

فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ – ژنرال جان هایتن، فرمانده زاردخانه هسته‌ای ایالات متحده آمریکا، گفت که در در برابر هرگونه دستور غیرقانونی احتمالی از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور برای استفاده از سلاح هسته‌ای مقاومت خواهد کرد.

فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ

به گزارش دویچه وله، ژنرال هایتن روز شنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) به افراد حاضر در نشست امنیتی بین‎المللی هالیفکس گفت: «اگر آقای رییس جمهور از من درخواستی غیرقانونی در رابطه با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای کند، آنرا رد خواهم کرد و بجای آن با توجه به موقعیت مورد نظر راه‌حلی قانونی را به وی پیشنهاد خواهم کرد.»

 

 

تشکیل جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنا

ژنرال هایتن این سخنان را بدنبال تشکیل جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنا در این هفته در مورد اختیارات رییس جمهور در رابطه با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای ایراد کرد. در این جلسه سنا کارشناسان تاکید کردند که استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باید متناسب با تهدید باشد.

 

 

هالیفکس سازمانی مستقل، غیرانتفاعی و غیرحزبی است

هالیفکس سازمانی مستقل، غیرانتفاعی و غیرحزبی است که با هدف افزایش همکاری‌های استراتژیک و تلاش برای برقراری دموکراسی در جهان با کمک کشورهای دموکراتیک نشست و همایش‌هایی بین المللی برگزار می کند. نشست این دوره به مدت سه روز در هالیفکس، مرکز استان نوا اسکوشیا کانادا برگزار می‌گردد.

 

 

دستور ریاست جمهوری برای استفاده سلاح هسته ای باید قانونی باشد.

همچنین ژنرال بازنشسته رابرت کهلر که پیشتر رئیس ستاد فرماندهی استراتژیک آمریکا (استرتکام) را در زمان باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین ایالات متحده، برعهده داشت در جلسه سنا توضیح داد که گرچه شخص رییس جمهور قادر است دستور استفاده از سلاح هسته‌ای را صادر کند و ارتش موظف به اجرای آن است، اما دستور ریاست جمهوری برای استفاده از این قبیل سلاح‌ها باید قانونی باشد.

 

 

 

تهدید آمریکا و متحدانش

آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی اخیر کره شمالی، تهدید آمریکا و متحدانش از سوی پیونگ یانگ و درگیری‎های لفظی میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، به نگرانی‌های جهانی از احتمال استفاده از سلاح‌ها هسته‌ای دامن زده است.

 

 

 

 

همین خبر در گوگل
منبع خیر: همشهری آنلاین
بخش خبر مجله اینترنتی ست سایت
فرمانده زرادخانه هسته‌ای آمریکادر مقابل دستورات ترامپ
5 (100%) از 3 رأی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید