روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد – نمایندگان سنای آمریکا می‌گویند استفاده روسیه از شبکه‌های اجتماعی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مصداق حضور در جنگ سایبری به حساب می‌آید.

فعالیت‌های سایبری روسیه در شبکه‌های اجتماعی

براساس گزارش CNN، دیان‌فاینستاین و آنگوس کینگ سناتورهای کالیفرنیا و مین از عبارت جنگ سایبری درباره فعالیت‌های سایبری روسیه در شبکه‌های اجتماعی که منجر به تفرقه‌اندازی میان آمریکایی‌ها شده‌اند،‌استفاده کرده‌اند.به گفته کینگ،‌آمریکا باید از قابلیت دفاعی در برابر جنگ‌های سایبری برخوردار باشد،‌درحال حاضر مداخله‌جویان در دموکراسی آمریکا هیچ بهایی پرداخت نمی‌کنند.

 

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

عدم وجود قانون سایبری در آمریکا

با این‌همه در آمریکا هیچ تعریف صریح یا چارچوب قانونی درباره آنچه جنگ سایبری را تشکیل می‌دهد،‌وجود ندارد. تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر آسیب‌دیدگی ناشی از مداخله‌های روسیه در کمپین‌های انتخاباتی آمریکا به دست نیامده‌است. اوباش‌های سایبری روس دو راهپیمایی را در تگزاس آمریکا برنامه‌ریزی کرده بودند که هردو بسیار آرام و بدون خشونت برگزار شدند. اما به گفته نمایندگان سنا،‌این افراد دموکراسی آمریکا را با اتکا بر قدرت فیس‌بوک و توئیتر برای اشتراک‌گذاری اطلاعات در مقیاسی کلان هدف قرار داده‌اند.

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

واژه جنگ سایبری مورد استفاده افراطی قرار گرفته

به گفته آندرآ لیتل لیمباگو دانشمند علوم اجتماعی شرکت امینیت اندگیم و تحلیل‌گر سابق وزارت اطلاعات، واژه جنگ سایبری مورد استفاده افراطی قرار گرفته و باید دیدگاه خود را درباره آن تغییر دهیم زیرا این نوع تفکر کمکی نمی‌کند و همه‌چیز را در ابهام قرار می‌دهد.

هک کردن رایانه‌ها،‌باج‌گیری سایبری و ارسال بد‌افزارها

ابزارهای دیجیتال متعددی وجود دارند که یک کشور می‌تواند از آنها برای هدف گرفتن دیگری استفاده کند: هک کردن رایانه‌ها،‌باج‌گیری سایبری و ارسال بد‌افزارها برای تخریب فایل‌های مهم،‌دست‌کاری شبکه‌های اجتماعی و توزیع اخبار نادرست. گاه این ابزارها در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.لیمباگو معتقد است از آنجایی که هیچ قانونی برای چگونه پاسخ دادن به این تهدید‌ها وجود ندارد، هیچ راه مشخصی نیز برای مقابله با تهدید‌هایی خاص وجود ندارد.

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

قانونی کردن جنگ های سایبری

به تازگی دو نماینده مجلس آمریکا لایحه‌ای را ارائه داده‌اند که تلافی کردن را برای شرکت‌هایی که قربانی حملات سایبری قرار گرفته‌اند، بدون دخالت سیاست‌های خارجی دولت درباره جنگ‌های سایبری، قانونی می‌کند. متخصصان معتقدند این قانون می‌تواند عواقب به شدت منفی به دنبال داشته باشد زیرا ممکن است به صورت تصادفی کشور یا گروه بیگناهی قربانی شوند.

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

فعالیت‌های روسیه در انتخابات آمریکا فعالیتی بی‌سابقه نبوده‌است

متخصصان از واشنگتن گرفته تا سیلیکون‌ولی همگی اتفاق نظر دارند که فعالیت‌های روسیه در انتخابات آمریکا فعالیتی بی‌سابقه نبوده‌است. هکرهای روسی انتخابات امسال فرانسه را هدف گرفتند، و بر رفراندوم استقلال‌طلبانه کاتالونیا تاثیرگذاشتند. و نمایندگان آمریکایی در تلاشند از تکرار نشدن این فعالیت‌ها اطمینان حاصل کنند زیرا ممکن است کشورهای بسیاری بخواهند اقدامات روسیه را تکرار کنند.

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد

منبع همشهری آنلاین

همین خبر در گوگل

بخش اخبار مجله اینترنتی ست سایت

روسیه به دست داشتن در جنگ سایبری متهم شد
5 (100%) از 4 رأی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید