تغییرات مهم جهت کاهش استرس

تغییرات مهم جهت کاهش استرس

تغییرات مهم جهت کاهش استرس

تغییرات مهم جهت کاهش استرس -استرس در زندگی خستگی به همراه دارد، بنابراین استرس تا حدی مطلوب است. و اما استرس زیاد به دلیل تنش مفرد باعث کاهش پیشرفت می شود، باید با آن مقابله کرد. در این جا هشت راه ساده برای ارتقای توانایی کنترل استرس را پیشنهاد می کنیم.حتمآ بخوانید.تغییرات مهم جهت کاهش استرس

نگرانی را به حل مسئله تبدیل کنید

نگرانی، فرآیند تصورات دردناک یا نتایجی فاجعه بار ،بدون برنامه ای موثر برای جلوگیری از آن است.برای یافتن راه حلی بالقوه برای دور زدن نگرانی ها تمرکز کنید. تمرکز بر روی شکست و تفکر در مورد موفقیت در تضاد هستند. کارشناسان تمرین های زیر را پیشنهاد می کنند:ابتدا مشکل را تعریف کنید. برای مثال: من فشار کاری زیادی دارم چون پروژه های زیادی دارم که باید در یک ماه به پایان برسند.

ایده ای برای حل مشکل پیدا کنید

ایده ها را اینگونه ارزیابی کنید:تغییرات مهم جهت کاهش استرس

– یک ضربدر برای هر راه حلی که مناسب نیست قرار دهید.

– در کنار ایده هایی که انجام دادنشان سخت است یک علامت سوال بگذارید.

– ایده هایی که می توانید هم اکنون انجام دهید را تیک بزنید و برای آن ها تاریخ تعیین کنید.

حالا شروع کنید. ایده هایی که با تیک مشخص کردید را طبق برنامه زمان بندی انجام دهید. سپس به سراغ ایده هایی که علامت سوال دارند بروید و از خود بپرسید: آیا الان می توانم این کار را انجام دهم؟تغییرات مهم جهت کاهش استرس

تغییرات مهم جهت کاهش استرس تغییرات مهم جهت کاهش استرس تغییرات مهم جهت کاهش استرس

سپس سراغ دسته اول بروید. آیا این ایده ها واقعا غیرممکن هستند؟

محیط کار را سالم نگه دارید

رفتارهای بی ادبانه نه تنها موجب آزار ما می شوند بلکه منبع قابل توجه ایجاد استرس و اضطراب هستند. مطالعات نشان می دهد، خشونت و بی ادبی در محیط کار بر روی سلامت ذهن و جسم قربانی طعنه و بی محلی اثر منفی می گذارد. غافلگیری؟ افرادی که با این قربانیان نیز کار می کنند کمتر سالم اند. این می تواند ناشی از همکاری با فرد شاهد این خشونت ها و یا ترس از اینکه خودشان قربانی بعدی هستند باشد. پرورش یک محل کار مودب و با احترام می تواند استرس همه را به شدت کاهش دهد.
خودتان را به چالش بکشید

تا زمان اتفاق نگران نباشید

اگر شما زمان تان را صرف نگرانی از آنچه که هنوز رخ نداده است می کنید، این استراتژی را برای کاهش اضطراب خود به کار بگیرید.باغبانی و یا انجام یک جدول کلمات متقاطع و یا هر چیزی که طول می کشد و تمرکز می خواهد و ذهن شما را از استرس دور نگه میدارد بسیار کمک کننده است. این کار به ذهن و بدن فرد کمک می کند تا پس از یک استرس مزمن خود را بازسازی کندبعد از یک خواب شبانه ی با کیفیت و یک صبحانه ی سالم _دو عامل کاهش دهنده ی استرس که مادرها همیشه نگران ان هستند_نگرانی هایتان را یادداشت کنید. سپس از خودتان بپرسید: بدترین چیزی که می تواند برای من اتفاق بیفتد حتی اگر من می خواهم که برایم رخ دهد و یا نمی خواهم چیست؟

 

در پایان، از خودتان سوال کنید، بهترین اتفاقی که می تواند رخ دهد چیست چه من بخواهم و یا نخواهم؟ درمورد افکار و احساسات مثبت بیندیشید که تجربه متفاوتی از آن ها داشته اید.تغییرات مهم جهت کاهش استرس

عمیق تر بیندیشید

افکار منفی همیشه مخوف نیستند. تا زمانی که نتیجه بخش هستند. برای مثال زمانی که فصل رویش گیاه فصل خشکی باشد می تواند فایده ای هم به دنبال داشته باشد زیرا سبب تشکیلی ریشه های عمیق تر برای جستجوی آب خواهد شد. به جای تمرکز بر فقدان بارندگی، ببینید آیا می توانید آن قدر ماهر شوید که به جست و جوی آب بروید؟در تجربه هایتان به دنبال یک معنا و ارزش باشید که می تواند موقعیت های استرس زا را برایتان قابل تحمل کند.

ذهن تان را تحریک کنید

تحقیقات جدید بر روی مغزنشان می دهد که استرس مزمن در واقع می تواند باعث آسیب مغزی شود زیرا سلول های مغزی بازسازی را متوقف می کنند.خبر خوب؟ یک محیط محرک می تواند به درمان آسیب، با تقویت بازسازی سلول، منجر شود.باغبانی و یا انجام یک جدول کلمات متقاطع و یا هر چیزی که طول می کشد و تمرکز می خواهد و ذهن شما را از استرس دور نگه میدارد بسیار کمک کننده است. این کار به ذهن و بدن فرد کمک می کند تا پس از یک استرس مزمن خود را بازسازی کند.

 

آیا می خواهید از استرس رها شوید؟

می توانید با انجام چند کار ساده استرستان را کاهش دهید. بررسی ها نشان داد که انجام کارهای ساده ای در روز حتی راه رفتن می تواند تا ۴۱ درصد استرس شما را نسبت به افراد غیرورزشکار کاهش دهد.

 

الهام بخش خود باشید

یک گام به عقب تر برگردیم

ممکن است بسیاری از ما داستان هایی از افرادی که توانسته اند از پس استرس شان بر بیایند شنیده ایم.این مهم است که یک گام به عقب برگردید و به موفقیت هایی که داشته اید نگاه کنید. این کار به شما کمک می کند که به خودتان بگویید: من به اندازه ی کافی از پس انجام بسیاری از کارها در گذشته بر آمده ام پس اکنون نیز می توانم.

مشکلات را با دیگران در میان بگذارید

تحقیقات نشان داده اند که درمان رفتاری کوتاه مدت گروهی به طور موثر به افرادی که به طور کلی تحت استرس بوده اند کمک می کند تا فشار خون و استرس را کاهش دهد. ساختار زندگی تان را طوری تنظیم کنید که روزانه از حمایت خانواده و دوستانتان بهره مند شوید. این کار به شما کمک میکند خلاقانه عمل کنید و در عین حال موثرترین راه برای کاهش استرس شماست.

چگونه از پس استرس بربیاییم؟

– آن را ارزیابی کنید: استرس ناشی از خواسته های درونی و تجربه ی درونی شما از چگونگی درک این خواسته ها است.اگر نمی توانید شرایط را تغییر دهید، باید به سمت مقابله هیجان محور حرکت کنید. به این معنا که به جای حل مشکل،احساستان را نسبت به آن بهتر کنید.تغییرات مهم جهت کاهش استرس

داشته های داخلی و خارجی

چگونگی پاسخ شما به استرس بستگی به آن خواهد داشت که چگونه داشته هایتان را بسنجید. داشته های داخلی و خارجی که می توانند در مواجهه با این بحران ها به شما کمک کنند. داشته های داخلی مانند اینکه “من این کار را بعد از ظهر می توانم انجام دهم” همچنین داشته های خارجی مانند” دوستانی که می توانند به من کمک کنند”. این تسلط که شما توانایی مقابله دارید، از افزایش سطح استرس های شما جلوگیری می کند.تغییرات مهم جهت کاهش استرس – تغییرش دهید: اگر داشته های شما کم است، باید قدم های محکمی را برای تغییر بردارید.

با آن مقابله کنید

– با آن مقابله کنید: اگر نمی توانید شرایط را تغییر دهید، باید به سمت مقابله هیجان محور حرکت کنید. به این معنا که به جای حل مشکل، احساس تان را نسبت به آن بهتر کنید.

از ان یاد بگیرید

– از ان یاد بگیرید: برای استرس های مداوم و شدید، روش قبل کافی نیست. در استرس های بسیار شدید (مانند بیماری مزمن والدین)، در خودتان به دنبال یک ارزش بگردید تا بتوانید از پس استرس بر بیایید.پزشکان اغلب از برخی افراد این عبارات را می شنوند که : ما هرگز آرزو نمی کردیم این مشکل رخ دهد (بیمار شدن والدین)، اما این اتفاق تونست ما را به عنوان یک خانواده کنار هم جمع کرد.” این نمونه ای از راه مقابله با استرس است” .

همین مطلب در گوگل

بخش سلامت مجله اینترنتی ست سایت

منبع: موسسه تبیان

تغییرات مهم جهت کاهش استرس
5 (100%) از 2 رأی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید